Yukarı Çık
Doğal Ağız ve Diş Bakımı
28 Ocak 2016 Perşembe 15:35:13
1357 kez okundu.
Sağlıklı bir ağız ve dişlere sahip olmak ancak doğru beslenme ile mümkündür. Beslenmede esas olan doğal olanı seçmek ve sindirim sürecini göz önünde bulundurarak öğün aralarını belirlemektir. Besinler doğal olsa dahi, sık yemek hazmı bozar ve istenmeyen gazların oluşmasına, zamanla toksin birikmesine neden olur. Toksinler ağız kokusu ve kötü ter kokusunu beraberinde getirir.

Vücudumuz bir bütündür, herhangi bir organda bozulma veya toksin birikmesi başlarsa bundan tüm vücudumuz olumsuz olarak etkilenir. Dolayısıyla sadece dişleri değil tüm vücudu temizlemek esastır. Eğer sindirim ve boşaltım faaliyetlerinde sorunlar varsa emin olun dişlerinizde, saçlarınızda hatta tırnaklarınızda da sorunlar mevcuttur.

Ağız içindeki kılcal damarlar çiğneme esnasında temas edilen maddeyi başta beyin olmak üzere dişlerle bağlantılı sinirler üzerinden tüm organlarımıza iletir. Diş etlerinde başlayan bir hastalık bağlı olduğu organları etkilerken organlarda başlayan bir hastalıkta bağlı olduğu diş etlerini etkiler. Örneğin üst diş etlerinin kan dolaşımı beyin kan dolaşımıyla bağlantılıdır. Bu diş etlerinin durumu da beynin durumunu gösterir. Diş etleri tedavi edilirken aynı zamanda beyindeki kan dolaşımı da düzeltilmiş olur.

Diş eti çekilmesi, aft, uçuk, amalgam dolgular, inplant uygulaması ile ilgili merak ettikleriniz için Aidin Salih "Gerçek Tıp-Yitik Şifanın İzinde" adlı kitabında ilgili bölümleri okuyabilirsiniz.

Rafine edilmiş gıdalar, sentetik kimyasallar, nanoteknoloji ve gen teknolojisi ürünleri insan vücudu için yabancı maddelerdir ve çok çeşitli hastalıkların yolunu açabilirler. Bu nedenle gıdadan temizliğe her ürünün doğalını seçmek gerekir.

yesilkopuk.blogspot.com

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :