Yukarı Çık
Antibiyotikten 10 kat daha güçlü karışım
27 Şubat 2020 Perşembe 18:11:01
2479 kez okundu.
Bal, sarımsak ve elma sirkesi gıdaları günlük hayatımızda ayrı ayrı tükettiğimiz gıdalardır. Bunların bir arada kullanılması ise önemli bir şifa kaynağına dönüşmektedir. Düzenli olarak tüketildiği zaman vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini arttırmaktadır. Hastalıklara karşı kişiyi korur. İşte size hastalıklara karşı kalkan oluşturacak antibiyotikten 10 kat daha güçlü karışım tarifi...

 

Hasta olduğumuz zamanlar "hızlı iyileşmek" adına kapısını çaldığımız antibiyotiklerin bilinçsiz kullanımı sağlığımız için pek hoş etkilere sahip değil. Kontrolsüz kullanılan antibiyotiklerin ciddi yan etkileri:

ALERJİK REAKSİYON OLUŞTURMA

Alerjij reaksiyon sonucu ciltte kaşıntı ya da döküntü meydana gelebilir. Bahsettiğimiz bu kaşıntı hafife alınacak bir sonuç değil, çünkü ileri aşamaları ne yazık ki ölümle sonuçlanacak kadar şiddetli olabiliyor.

        
       

    KARACİĞER FONKSİYONLARINI BOZMA

    Karaciğer hastalığı olan kişiler antibiyotik kullanımını kesinlikle doktor kontrolünde yapmalı. Aksi takdirde karaciğerde ciddi tahribatlara sebep olabiliyor.

 

 

 

 

 

 

BÖBREK YETMEZLİĞİ

Bilinçsiz antibiyotik kullanımı sonucunda böbrekler üzerinde toksik etkiler oluşturabilir. Bu toksikler organ yetmezliğini tetikler.

 

 

İSHALE YOL AÇMA

Antibiyotik kullanımı floradaki bakterilerin ölmesine sebep olabilir ve sonuç olarak kötü bakterilerin üremelerini sağlar. Bu etkileşim sonucu kişide ishal oluşabilir.

 

 

Bu etkilere maruz kalmamak için öncesinde doktorunuza danışın ve mutlaka doktor kontrolünde kullanın. Peki bu kışı antibiyotiksiz atlatmak isteyenler ne yapmalı?

En doğal, ev yapımı gripsavar tarifi...

GRİPSAVAR DOĞAL KARIŞIM İÇİN MALZEMELER:

  • 1/2 kavanoz organik bal
  • 10 diş sarımsak
  • 5 çay bardağı doğal elma sirkesi

Sarımsakları tek tek temizledikten sonra tüm malzemeleri blender'a koyun ve yaklaşık 2 dakika boyunca karıştırın.

Hazırladığınız karışımı cam kavanozda muhafaza edin.

 

Kaynak : Sabah

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :