Yukarı Çık
Haber: Fatih Özer Doğal 2016 Başladı
15 Nisan 2016 Cuma 00:44:27
1610 kez okundu.
İlki geçen yıl Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğünün öncülüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun himayeleriyle Bilecik'te gerçekleştirilen 'Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi' bu yıl Antalya'da başladı.

 

Fatih Özer / Doğal Rehber

 

Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman başkanlığında düzenlenen "Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri" programı üç gün sürecek ve 8 oturumdan oluşacaktır. Zirveye akademik camia, sivil toplum örgütleri ve gıda, tarım, sağlık, spor alanlarından özel sektörün de yoğun katılımının olduğunu aktaran Prof. Dr. Karaman, fuarın 17 Nisan'a kadar açık kalacağını söyledi. Ücretsiz gezilebilecek fuarın 5 bin metrekare alan üzerine kurulduğunu belirten Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman, 200 akademisyen ve 81 sivil toplum örgütünün katılacağı fuarın özgün yönünün konunun bilimsel yönü ve uygulayıcısının biraraya gelmesi olduğunu söyledi.

3 gün sürecek olan program 8 oturumdan oluşmaktadır.

Dün; "1. Oturum : İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Üretim" ve "2. Oturum : Sağlıklı Yaşam-1" oturumları farklı konularıyla alanında uzman akedemisyenler tarafından gerçekleştirildi.

Bugün gerçekleştirilecek olan programlar; "3. Oturum : Gıda Hijyeni ve Güvenliği", "4. Oturum : Beslenme ve Diyetetik" ve "5. Oturum : Spor ve Sağlık Turizmi" olmak üzere 3 oturumdan oluşmaktadır.

Son olarak yarın (16 Nisan) ise; "6. Oturum : Gıda ve Beslenme", "7. Oturum : Beslenme ve Sağlık" ve son oturum "8. Oturum : Sağlıklı Yaşam-2" olarak gerçekleştirilip son bulacaktır.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :