Yukarı Çık
Sorunlu Bulaşıklar İçin Ne Yapmalı ?
28 Şubat 2016 Pazar 08:42:46
1568 kez okundu.

1. Tencere ve tavaların iç yüzeyinde birikmiş yağları temizlemek için bir çay bardağı doğal elma sirkesi ile iki yemek kaşığı limon tuzunu temizlemek istediğiniz kabın içine koyun, lekeli kısmı kapatacak şekilde su ilave edin ve kaynatın. On dakika sonra fırça veya sünger yardımı ile ovun. Bu aşamada yağ çözücü özelliği olan turunçgil yağlarından (portakal yağı, greyfurt yağı, limon yağı, bergamot yağı gibi) birkaç damla damlatabilirsiniz.

2. Çatal, kaşık, bıçaklarınız matlaşmışsa; bir çay bardağı doğal elma sirkesi ile iki yemek kaşığı limon tuzu koyduğunuz kaba yeteri miktarda su ekleyip çatal, kaşık, bıçaklarınızla birlikte kaynatın. Parlaklığı arttırmak için bu suya birkaç damla turunçgil yağı (portakal yağı, greyfurt yağı, limon yağı, bergamot yağı gibi) ekleyebilirsiniz. Birkaç saat sonra durulayıp kurulayarak kaldırın.

3. Bardaklarınız matlaşmışsa; bir çay bardağı doğal elma sirkesi, iki yemek kaşığı limon tuzu ve yeterli miktarda suyu kaynatın. Altını kapatıp birkaç damla turunçgil yağı ekleyin ve bardaklarınızı bu suda bekletip durulayın. Matlık zamana bağlı olarak aşınmadan kaynaklanıyorsa bu reçete çok etkili olmasa da önceki halinden daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

 

 

yesilkopuk.blogspot.com

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :