Yukarı Çık
Kupa Terapisi
21 Ocak 2016 Perşembe 10:28:01
5231 kez okundu.
Kupa Terapisi öncesinde, esnasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut.

 

Kupa Terapisi Öncesi

Aç Olmak : Sünnet olan tavsiye aç olmaktır. Terapiden en az 3 saat öncesine kadar bir şey yiyip içilmemelidir. Böylece vücut sindirimle uğraşmaz. Terapiden 24 saat öncesinde ve sonrasında yiyip içmeye azami önem gösterilmeli; micaza uygun sağlıklı gıdalar alınmalıdır.

Hazım Durumu : Hazımsızlık çeken kişiler terapi öncesi günlerde bağırsakların çalışmasına yardımcı olacak gıdalar tüketmelidir. (sinameki, ingiliz tuzu, pelinotu gibi)

Banyo Yapmak : Kan dolaşımını hareketlendirmek için keseyle banyo yapılması kirli kanın alınmasını kolaylaştırır.

Abdestli Olmak : Hem terapistin hem de terapi görenin abdestli olması gerekir.

Hastaya Terapinin Anlatılması : Tedavinin basamakları basit bir şekilde kişiye anlatılır. Şifa verenin sadece Allah (c.c.) olduğu hatırlatılır.

Kupa Terapisi Esnası

Niyet Edilip Kıbleye Yönelerek Oturmak : Allah (c.c.) emaneti olan vücudu ve sağlığı Allah rızası içim düzeltmeye niyet etmelidir.

Terapi Sırasında Boş Konuşmamak : Muavvizeteyn ve Ayet-el Kürsi gibi koruyucu ayetler okumak veya Salavat-ı Şerife getirmek iyidir. Televizyon izlenmemeli, radyo dinlenmemeli, cep telefonuyla konuşulmamalıdır.

Kupa Terapisi Sonrası

Dinlenmek : Terapi sonrasında 24 saat içinde vücudu yoracak ağır işler yapılmamalıdır. Evli çiftler bu süre içinde cima yapmamalıdır. Kişi dinlenme halinde olmalıdır. Hanımların ev işlerini terapi öncesi halledip hazırlanmaları tavsiye edilir. Yeniden onarım için vücudun dinlenmeye ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.

Yemek-Uyumak : Terapiden sonraki 1-2 saat yemek yenmemeli ve uyunmamalıdır.

Duş Almamak : Terapiden sonraki 24 saat içinde duş ya da banyo yapılmamalıdır. Hasta rüzgara, suya ve soğuğa maruz kalmamaya dikkat etmelidir.

Hayvansal Gıda Almamak : Terapi sonrasındaki 24 saat içinde et ve süt ürünleri gibi hayvansal gıdalar tüketilmemelidir. Böylece vücudun, enerjiyi ağır sindirime harcamaması sağlanmalıdır.

 

***

Kupa Terapisinin Tarihçesi

Kupa Terapisinin Zamanı

Kupa Terapisi Yapılan Bölgeler

Kupa Terapisi Öncesi ve Sonrası

Kupa Terapisinin Klinik Deneyleri

Kupa Çekme

Kupa Terapisinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :